درباره شرکت


در سال 1376 شرکت فنی و تولیدی نیکوداشت با عنایت به تجربیات و دانش مؤسسین و به منظور ارائه خدمات در زمینه نگهداری و تعمیرات ماشین آلات تاسیس گردید. گرایش شرکت به کار در بخشهای پیشرو و نوآورانه باعث گردید آنالیز روغن و روش های نت پیشرفته به عنوان رویکرد اصلی شرکت انتخاب گردد. در همین راستا علاوه بر ایجاد واحد تحقیق و توسعه، با توجه به ضرورت نیاز به بخش الکترونیک، این بخش در سال 1378 با استفاده از نیروهای متخصص و توانمند در سازمان شرکت شکل گرفت. از سال 1379 طراحی تجهیزات تست روغن در شرکت آغاز شد. از آنجا که دستگاه اندازه‌گیری ذرات آهنی در روغن دارای اهمیت زیادی است و از نظر دقت و تکنولوژی در سطح بالایی  قرار دارد، طراحی این دستگاه در دستور کار گروه طراحی بخش الکترونیک شرکت قرار گرفت. طراحی این دستگاه 4 سال طول کشید که یک سال و نیم آن مربوط به طراحی سنسور دستگاه است. در سال 1383 اولین نمونه دستگاه اندازه‌گیری ذرات آهنی (CMNDC1)  آماده شد و به مدت شش ماه در کارگاه یک شرکت پیمانکاری مورد آزمایش و تست قرار گرفت و پس از اطمینان از عملکرد آن در خط تولید قرار گرفت. پس از آن تجهیزات دیگر به مرور طراحی و تولید شدند.

در طی این سال‌ها در کنار تولید تجهیزات تست روغن، بخش الکترونیک شرکت اقدام به گرفتن سفارش در زمینه‌های طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیک قدرت، ولتاژ بالا(Hi-Voltage)، کنترل و ابزار دقیق و اتوماسیون کرده است.

از جمله این تجهیزات می توان به ساخت باتری شارژر سوئیچینگ، استابلایزر، منابع تغذیه سوئیچینگ، منابع جریان ولتاژ بالا (2000V)، کنورترهای فرکانسی، سیستم کنترل تحریک نیروگاهی، رله‌های حفاظتی، سنکرونایزر، کنترل و اندازه‌گیری دبی آب، منابع تغذیه ولتاژ بالا ( تا 28000V )، منابع تغذیه جریان بالای کنترل شده با کامپیوتر (800A)، تولید ترانسفورماتورهای ولتاژ بالا و تولید ترانسفورماتورهای فرکانس بالا اشاره کرد.

همچنین بخش الکترونیک در سالهای اخیر اقدام به طراحی و ساخت تجهیزاتی در زمینه مهندسی پزشکی کرده است که طراحی و ساخت درایورهای لیزر پزشکی توان بالا(100W) و دستگاههای پلاسما جت از آن جمله می‌باشد.

توان طراحی تجهیزات الکترونیکی خاص از جمله ویژگی منحصر به فرد این شرکت می‌باشد.

از برنامه‌های آتی این شرکت تولید تجهیزات جدید در زمینه تست روغن و همچنین ارتقا و اتوماتیک کردن تجهیزات تولیدی قبلی می‌باشد.

همچنین این شرکت در نظر دارد تا با تولید تجهیزات جدید الکترونیکی با تکنولوژی بالا بتواند برخی از نیازهای کشور در این زمینه را تامین نماید.

شرکت نیکوداشت دارای پروانه فنی و مهندسی از وزارت صنایع می‌باشد.

این شرکت از سال 1387 دارای استاندارد ISO 9001-2008 از موسسه IEC است.

شرکت نیکوداشت از سال 1395 به عنوان شرکت دانش بنیان تولیدی شناخته شده است و این عنوان در اردیبهشت سال 1398 برای مدت سه سال تمدید گردیده است.

شرکت نیکوداشت تا کنون 8 مورد گواهینامه ثبت اختراع دارد.

این شرکت تا کنون بیش از 250 آزمایشگاه کارگاهی را در سطح کشور تجهیز کرده است.

شرکت نیکوداشت تنها تولید کننده تجهیزات آنالیز روغن کارگاهی در ایران است.

فهرست