درباره شرکت


در سال 1376 شرکت فنی و تولیدی نیکوداشت با عنایت به تجربیات و دانش مؤسسین و به منظور ارائه خدمات در زمینه نگهداری و تعمیرات ماشین آلات تاسیس گردید. گرایش شرکت به کار در بخشهای پیشرو و نوآورانه باعث گردید آنالیز روغن و روش‌های نت پیشرفته به عنوان رویکرد اصلی شرکت انتخاب گردد. در همین راستا علاوه بر ایجاد واحد تحقیق و توسعه، با توجه به ضرورت نیاز به بخش الکترونیک، این بخش در سال 1378 با استفاده از نیروهای متخصص و توانمند در سازمان شرکت شکل گرفت. در سال 1379 با توجه به نیاز صنعت کشور طراحی یک پکیج آنالیز روغن در دستور کار شرکت قرار گرفت. تجهیزات تست روغن خاصی برای استفاده در این پکیج با دقت و بررسی‌های فنی دقیقی انتخاب شدند. مبنای انتخاب تجهیزات، انجام حداکثر آزمایشات برای شناسایی بیش از 80% خرابی ماشین‌آلات و اقتصادی بودن پکیج آنالیز روغن بود. از آنجا که دستگاه اندازه‌گیری شاخص PQ در روغن برای شناسایی خرابی ماشین‌آلات دارای اهمیت زیادی است، طراحی این دستگاه به عنوان اولین تجهیز پکیج آنالیز روغن در دستور کار گروه طراحی الکترونیک شرکت قرار گرفت. طراحی این دستگاه 4 سال طول کشید که یک سال و نیم آن مربوط به طراحی سنسور دستگاه است. در سال 1383 اولین نمونه دستگاه اندازه‌گیری شاخص PQ آماده شد. بقیه تجهیزات پکیج تا سال 1387 طراحی شدند و در اختیار سازمان‌های صاحب ماشین‌آلات قرار گرفتند.

اپراتورهای آزمایشگاه‌های خریداران پکیج آنالیز روغن، نحوه استفاده از تجهیزات را بر پایه الگوریتم مشخصی در یک دوره آموزشی یاد می‌گیرند و بر مبنای این الگوریتم اقدام به شناسایی عیوب و خرابی ماشین‌آلات می‌کنند. نتیجه کار کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات، کاهش توقفات در حین کار ماشین‌آلات و سوق دادن تعمیرات به سمت تعمیرات با برنامه است. تعمیرات کم، سلامت و کارآیی ماشین‌آلات و راندمان بالا از دستاوردهای این پکیج آنالیز روغن است. برای اطمینان مشتریان، کلیه تجهیزات پکیج آنالیز روغن به مدت 3 سال در گارانتی شرکت نیکوداشت قرار می‌گیرند و به مدت 10 سال خدمات پس از فروش ارائه می‌گردد. شرکت نیکوداشت با ارتباط دائمی با مشتریان خود همواره در کنار اپراتورهای آزمایشگاه قرار دارد و با راهنمایی‌های خود باعث ارتقا آزمایشگاه می‌شود.

همچنین در کنار تولید تجهیزات تست روغن، بخش الکترونیک شرکت در زمینه‌های خدمات طراحی و تولید سفارشی تجهیزات الکترونیکی در زمینه‌های  الکترونیک قدرت، تجهیزات ولتاژ بالا(Hi-Voltage)، کنترل صنعتی و مهندسی معکوس عمل می‌کند و تا کنون بالغ بر 800 نوع سیستم و قطعه الکترونیکی برای صنایع مختلف طراحی و ساخته شده‌اند.

از جمله این تجهیزات می توان به ساخت باتری شارژر سوئیچینگ، استابلایزر، منابع تغذیه سوئیچینگ، منابع جریان ولتاژ بالا (2000V )، کنورترهای فرکانسی، سیستم‌های کنترل نیروگاهی، سیستم تحریک نیروگاهی، رله‌های حفاظتی، سنکرونایزر، کنترل و اندازه‌گیری دبی آب، منابع تغذیه ولتاژ بالا (تا 28KV ) ،  منابع تغذیه جریان بالا قابل کنترل با کامپیوتر (800Amp)،  تولید ترانسفورماتورهای ولتاژ بالا و تولید ترانسفورماتورهای فرکانس بالا اشاره کرد.

همچنین بخش الکترونیک در سالهای اخیر اقدام به طراحی و ساخت تجهیزاتی در زمینه مهندسی پزشکی کرده است که طراحی و ساخت درایورهای لیزر پزشکی توان بالا از آن جمله است.

طراحی تجهیزات الکترونیکی خاص از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این شرکت می‌باشد.

شرکت نیکوداشت در ضمن فعالیت‌های عادی خود همواره تجهیزات موجود خود را از نظر نرم‌افزاری و سخت افزاری ارتقا داده و اقدام به طراحی و ساخت تجهیزات جدید و مورد نیاز می‌کند. از جمله برنامه‌های آتی این شرکت تولید تجهیزات نسل جدید به منظور اتوماتیک کردن تجهیزات و هدایت تجهیزات توسط کامپیوتر است که انقلابی را در زمینه آنالیز روغن ایجاد خواهد کرد.

همچنین شرکت نیکوداشت در راستای ارتقا سیستم در نظر دارد با طراحی سنسورهای آنلاین زمینه آنالیز روغن اتوماتیک و پایش وضعیت آنلاین را فراهم نماید. در این ارتباط تا کنون 3 نوع سنسور آنلاین طراحی شده‌اند و مراحل تست آزمایشگاهی را با موفقیت سپری کرده‌اند.

keyboard_arrow_up